Licensed to Clark University                          HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
           Clark University vs U.S. Coast Guard Academy - 1/21/2017            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Clark              FR Clark                 193.80     175.85    9  
  2 Angela Ruth Johnson       SR Coast Guard           164.85     157.65    4  
  3 Elena Calese                 Coast Guard               NP     105.00    3  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steven Castiglione        JR Clark                 241.35     225.40    9  
  2 Marco Moneti              SO Clark                 165.60     144.10    4  
 
Event 3  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Coast Guard Academy  'A'                     1:53.40    1:54.80   11  
     1) Tricia Talens JR                2) Addy Rutkoske SO               
     3) Cece Marzinsky SO               4) Jackie Kokomoor JR             
                  29.81     1:01.46 (31.65)     1:29.86 (28.40)     1:54.80 (24.94)
  2 Clark University  'A'                             1:54.78    1:54.96    4  
     1) Sasha Kumar FR                  2) Karina Urquhart SR             
     3) Quinn Mitchell SO               4) Amelia Muratori SO             
                  28.95     1:02.55 (33.60)     1:29.67 (27.12)     1:54.96 (25.29)
  3 U.S. Coast Guard Academy  'B'                          NT    2:01.25    2  
     1) Kayla Ishida SO                 2) Julianne Rogers JR             
     3) Catherine Burns FR              4) Brigit Jogan FR                
                  31.36     1:05.05 (33.69)     1:34.00 (28.95)     2:01.25 (27.25)
  4 U.S. Coast Guard Academy  'C'                          NT    2:03.61  
     1) Sarah Ritchie SR                2) Monica Luebke SR               
     3) Kayla Apostolico FR             4) Rachel Seaman SR               
                  32.96     1:06.40 (33.44)     1:36.59 (30.19)     2:03.61 (27.02)
  5 Clark University  'B'                             2:08.00    2:08.07  
     1) Emma Bulman FR                  2) Niki Lew SR                    
     3) Ariel Vaughan SR                4) Lara Prosterman SR             
                  33.38     1:08.06 (34.68)     1:39.32 (31.26)     2:08.07 (28.75)
 
Event 4  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Coast Guard Academy  'A'                     1:35.43    1:38.97   11  
     1) Nicholas Buch JR                2) John Pompay FR                 
     3) Joseph Rodriguez FR             4) Brandon Ledford JR             
                  25.48       52.98 (27.50)     1:16.88 (23.90)     1:38.97 (22.09)
  2 U.S. Coast Guard Academy  'B'                          NT    1:42.38    4  
     1) Zachary Baker SO                2) Carl Fuhs SR                   
     3) Owen Gibson FR                  4) Isaiah Green SO                
                  26.94       55.17 (28.23)     1:20.27 (25.10)     1:42.38 (22.11)
  3 Clark University  'A'                             1:43.29    1:44.23    2  
     1) Dylan Schrama SO                2) Bill Holloman SO               
     3) Julian Ortega SO                4) Eddie McCluskey SR             
                  26.64       55.18 (28.54)     1:20.79 (25.61)     1:44.23 (23.44)
  4 U.S. Coast Guard Academy  'C'                          NT    1:44.62  
     1) Andrew Campbell JR              2) Tae Hyun Jung SO               
     3) Ross Garrett JR                 4) Robert Jackson SO              
                  26.78       56.33 (29.55)     1:19.64 (23.31)     1:44.62 (24.98)
  5 Clark University  'B'                             1:55.00    1:56.91  
     1) Marco Moneti SO                 2) Johan Nel SO                   
     3) Vlad Kiveliyk SR                4) Donovan Smith SR               
                  33.08     1:03.35 (30.27)     1:30.58 (27.23)     1:56.91 (26.33)
 
Event 5  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melissa Orzechowski       SR Clark               11:03.84   11:01.82    9  
                  29.88     1:03.09 (33.21)     1:36.88 (33.79)     2:11.17 (34.29)
        2:45.40 (34.23)     3:19.54 (34.14)     3:53.61 (34.07)     4:27.68 (34.07)
        5:01.84 (34.16)     5:35.81 (33.97)     6:09.40 (33.59)     6:42.71 (33.31)
        7:16.08 (33.37)     7:49.25 (33.17)     8:22.27 (33.02)     8:55.16 (32.89)
        9:28.18 (33.02)    10:00.14 (31.96)    10:31.68 (31.54)    11:01.82 (30.14)
  2 Kristen Young             SO Coast Guard         11:10.36   11:02.26    4  
                  30.02     1:03.37 (33.35)     1:37.34 (33.97)   2:45.84 (1:08.50)
        3:20.26 (34.42)     3:54.11 (33.85)     4:28.20 (34.09)     5:02.62 (34.42)
        5:36.52 (33.90)     6:10.10 (33.58)     6:43.50 (33.40)     7:17.03 (33.53)
        7:50.85 (33.82)     8:23.90 (33.05)     8:56.79 (32.89)     9:29.42 (32.63)
       10:01.61 (32.19)    10:33.37 (31.76)    11:02.26 (28.89)        11:02.26 ( )
  3 Marina Martinelli         FR Coast Guard         11:48.83   12:11.59    3  
                  32.60     1:08.65 (36.05)     1:44.82 (36.17)     2:21.57 (36.75)
        2:58.31 (36.74)     3:35.36 (37.05)     4:12.28 (36.92)     4:49.53 (37.25)
        5:26.67 (37.14)     6:04.38 (37.71)     6:40.42 (36.04)     7:16.54 (36.12)
        7:53.31 (36.77)     8:30.45 (37.14)     9:07.72 (37.27)     9:44.71 (36.99)
       10:21.41 (36.70)    10:58.66 (37.25)    11:35.57 (36.91)    12:11.59 (36.02)
  4 Lexi Laboy                JR Coast Guard         12:12.64   12:17.07    2  
                  30.63     1:05.02 (34.39)     1:40.67 (35.65)     2:17.22 (36.55)
        2:54.45 (37.23)     3:30.96 (36.51)     4:08.26 (37.30)     4:45.61 (37.35)
        5:23.05 (37.44)     6:00.67 (37.62)     6:38.99 (38.32)     7:17.39 (38.40)
        7:55.85 (38.46)     8:34.38 (38.53)     9:11.17 (36.79)     9:49.29 (38.12)
       10:27.95 (38.66)    11:04.93 (36.98)    11:42.84 (37.91)    12:17.07 (34.23)
  5 Jacie Carson              SO Clark               13:45.71   13:30.03    1  
                  37.31     1:18.48 (41.17)     1:59.84 (41.36)     2:41.20 (41.36)
        3:22.39 (41.19)     4:03.38 (40.99)     4:44.56 (41.18)     5:25.21 (40.65)
        6:06.33 (41.12)     6:47.23 (40.90)     7:27.66 (40.43)     8:08.25 (40.59)
        8:48.75 (40.50)     9:29.15 (40.40)    10:09.64 (40.49)    10:50.11 (40.47)
       11:30.53 (40.42)    12:10.70 (40.17)    12:50.41 (39.71)    13:30.03 (39.62)
 
Event 6  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan Keller             SO Coast Guard         10:22.42   10:24.60    9  
                  27.50       57.85 (30.35)     1:28.47 (30.62)     1:59.42 (30.95)
        2:30.69 (31.27)     3:01.86 (31.17)     3:33.26 (31.40)     4:04.57 (31.31)
        4:36.23 (31.66)     5:08.17 (31.94)     5:39.79 (31.62)     6:11.89 (32.10)
        6:43.84 (31.95)     7:15.65 (31.81)     7:47.05 (31.40)     8:18.70 (31.65)
        8:50.46 (31.76)     9:22.38 (31.92)     9:53.85 (31.47)    10:24.60 (30.75)
  2 Aaron Overheim            SR Coast Guard         10:41.12   10:41.01    4  
                  27.35       57.31 (29.96)     1:27.86 (30.55)     1:58.88 (31.02)
        2:29.93 (31.05)     3:01.19 (31.26)     3:32.51 (31.32)     4:04.52 (32.01)
        4:37.25 (32.73)     5:09.71 (32.46)     5:43.48 (33.77)     6:16.64 (33.16)
        6:48.95 (32.31)     7:22.37 (33.42)     7:55.55 (33.18)     8:28.71 (33.16)
        9:01.87 (33.16)     9:35.24 (33.37)    10:09.00 (33.76)    10:41.01 (32.01)
  3 Noah Vetrovec             FR Coast Guard         10:22.95   10:47.86    3  
                  27.29       57.29 (30.00)     1:28.10 (30.81)     1:59.74 (31.64)
        2:31.95 (32.21)     3:04.25 (32.30)     3:37.25 (33.00)     4:10.64 (33.39)
        4:44.22 (33.58)     5:17.52 (33.30)     5:51.10 (33.58)     6:24.42 (33.32)
        6:57.86 (33.44)     7:30.93 (33.07)     8:03.82 (32.89)     8:36.83 (33.01)
        9:09.80 (32.97)     9:42.79 (32.99)    10:15.66 (32.87)    10:47.86 (32.20)
 -- Sebastian Ortega          SO Clark               11:14.59         DQ  
                  28.17       59.80 (31.63)     1:33.10 (33.30)     2:06.73 (33.63)
        2:40.74 (34.01)   4:16.74 (1:36.00)     DQ (1:55:43.26)                    
 
Event 7  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melissa Orzechowski       SR Clark                2:00.36    1:59.36    9  
                  28.09       58.63 (30.54)     1:29.62 (30.99)     1:59.36 (29.74)
  2 Christine McCulla         SO Coast Guard          1:58.89    2:00.93    4  
                  28.13       58.77 (30.64)     1:29.82 (31.05)     2:00.93 (31.11)
  3 Brooke Harkrader          SO Coast Guard          2:03.52    2:07.99    3  
                  29.31     1:01.47 (32.16)     1:34.61 (33.14)     2:07.99 (33.38)
  4 Rachel Morello            FR Coast Guard          2:06.15    2:09.85    2  
                  29.03     1:01.77 (32.74)     1:35.72 (33.95)     2:09.85 (34.13)
  5 Charlotte Gray            SO Clark                     NT    2:16.70    1  
                  30.68     1:06.46 (35.78)     1:41.75 (35.29)     2:16.70 (34.95)
 
Event 8  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam Peterson             JR Coast Guard          1:46.07    1:49.13    9  
                  24.78       51.88 (27.10)     1:20.47 (28.59)     1:49.13 (28.66)
  2 Robert Jackson            SO Coast Guard          1:50.97    1:52.91    4  
                  25.50       53.96 (28.46)     1:24.41 (30.45)     1:52.91 (28.50)
  3 Josh Turner               SO Coast Guard          1:53.95    1:54.16    3  
                  25.51       54.45 (28.94)     1:24.37 (29.92)     1:54.16 (29.79)
  4 Julian Ortega             SO Clark                1:51.75    1:55.22    2  
                  26.31       55.21 (28.90)     1:25.53 (30.32)     1:55.22 (29.69)
  5 Vlad Kiveliyk             SR Clark                1:57.49    2:00.09    1  
                  27.64       57.32 (29.68)     1:28.47 (31.15)     2:00.09 (31.62)
  6 Donovan Smith             SR Clark                2:03.39    2:08.30  
                  28.81     1:00.86 (32.05)     1:34.23 (33.37)     2:08.30 (34.07)
 -- Mike Franco               SR Coast Guard          1:46.98   X1:47.22  
                  24.55       52.13 (27.58)     1:19.79 (27.66)     1:47.22 (27.43)
 -- Elliot VanDeren           SR Coast Guard               NT   X1:49.80  
                  25.69       53.35 (27.66)     1:21.21 (27.86)     1:49.80 (28.59)
 -- Taylor Rowe               SO Coast Guard          1:49.43   X1:51.60  
                  25.26       53.05 (27.79)     1:22.19 (29.14)     1:51.60 (29.41)
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sasha Kumar               FR Clark                1:04.85    1:04.49    9  
                  30.50     1:04.49 (33.99)                                        
  2 Tricia Talens             JR Coast Guard          1:03.61    1:04.74    4  
                  31.01     1:04.74 (33.73)                                        
  3 Samantha Kenis            SO Coast Guard          1:01.05    1:05.98    3  
                  32.14     1:05.98 (33.84)                                        
  4 Sarah Ritchie             SR Coast Guard          1:06.29    1:10.62    2  
                  33.67     1:10.62 (36.95)                                        
  5 Emma Bulman               FR Clark                1:10.47    1:11.12    1  
                  34.71     1:11.12 (36.41)                                        
 -- Kayla Ishida              SO Coast Guard               NT   X1:08.16  
                  32.33     1:08.16 (35.83)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patrick Jackson           SO Coast Guard            53.19      54.37    9  
                  26.41       54.37 (27.96)                                        
  2 Andrew Campbell           JR Coast Guard            55.43      57.32    4  
                  27.80       57.32 (29.52)                                        
  3 Zach Weeks                SR Coast Guard            58.10      57.49    3  
                  27.50       57.49 (29.99)                                        
  4 Sebastian Ortega          SO Clark                1:06.03    1:02.75    2  
                  29.68     1:02.75 (33.07)                                        
  5 Brandon Shafer            FR Clark                1:08.59    1:11.86    1  
                  34.06     1:11.86 (37.80)                                        
 -- Nicholas Buch             JR Coast Guard            56.44     X54.96  
                  26.74       54.96 (28.22)                                        
 -- Zachary Baker             SO Coast Guard            55.12     X57.29  
                  27.98       57.29 (29.31)                                        
 -- Michael Leslie Johnson    FR Coast Guard            59.68   X1:00.49  
                  29.55     1:00.49 (30.94)                                        
 
Event 11  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Addy Rutkoske             SO Coast Guard          1:10.49    1:11.05    9  
                  33.75     1:11.05 (37.30)                                        
  2 Monica Luebke             SR Coast Guard          1:12.33    1:13.56    4  
                  34.50     1:13.56 (39.06)                                        
  3 Karina Urquhart           SR Clark                1:14.14    1:14.09    3  
                  34.97     1:14.09 (39.12)                                        
  4 Kayla Apostolico          FR Coast Guard          1:15.60    1:16.91    2  
                  36.26     1:16.91 (40.65)                                        
  5 Niki Lew                  SR Clark                1:16.45    1:17.27    1  
                  36.43     1:17.27 (40.84)                                        
  6 Lara Prosterman           SR Clark                1:19.06    1:20.68  
                  38.95     1:20.68 (41.73)                                        
 -- Julia Gavin               FR Coast Guard          1:11.86   X1:12.54  
                  33.68     1:12.54 (38.86)                                        
 -- Alex Lombardi             FR Coast Guard          1:13.65   X1:17.52  
                  35.89     1:17.52 (41.63)                                        
 -- Kathleen Neubig           SR Coast Guard          1:16.55   X1:20.96  
                  38.08     1:20.96 (42.88)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Pompay               FR Coast Guard            59.12    1:00.36    9  
                  28.33     1:00.36 (32.03)                                        
  2 Tae Hyun Jung             SO Coast Guard          1:00.71    1:03.35    4  
                  29.87     1:03.35 (33.48)                                        
  3 Bill Holloman             SO Clark                1:01.81    1:03.54    3  
                  29.88     1:03.54 (33.66)                                        
  4 Johan Nel                 SO Clark                1:05.78    1:06.09    2  
                  30.53     1:06.09 (35.56)                                        
  5 Evan Boisse               FR Coast Guard          1:08.27    1:07.03    1  
                  32.09     1:07.03 (34.94)                                        
  6 Dylan Schrama             SO Clark                1:25.29    1:07.28  
                  31.64     1:07.28 (35.64)                                        
 -- Chasse Sodemann           SO Coast Guard            57.40     X58.50  
                  27.17       58.50 (31.33)                                        
 -- Carl Fuhs                 SR Coast Guard          1:01.32   X1:02.33  
                  29.07     1:02.33 (33.26)                                        
 -- Justin Kang               SO Coast Guard          1:01.27   X1:02.84  
                  29.51     1:02.84 (33.33)                                        
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cece Marzinsky            SO Coast Guard          2:13.47    2:17.25    9  
                  30.53     1:04.87 (34.34)     1:40.86 (35.99)     2:17.25 (36.39)
  2 Quinn Mitchell            SO Clark                2:23.17    2:19.20    4  
                  30.24     1:06.48 (36.24)     1:42.58 (36.10)     2:19.20 (36.62)
  3 Catherine Burns           FR Coast Guard          2:22.18    2:24.86    3  
                  30.65     1:06.96 (36.31)     1:45.47 (38.51)     2:24.86 (39.39)
  4 Brigit Jogan              FR Coast Guard          2:25.50    2:35.18    2  
                  31.52     1:09.55 (38.03)     1:52.14 (42.59)     2:35.18 (43.04)
  5 Ariel Vaughan             SR Clark                2:35.16    2:37.98    1  
                  34.49     1:14.46 (39.97)     1:56.40 (41.94)     2:37.98 (41.58)
  6 Jacie Carson              SO Clark                2:48.65    2:50.56  
                  36.87     1:19.54 (42.67)     2:04.22 (44.68)     2:50.56 (46.34)
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen Gibson               FR Coast Guard          1:57.31    2:00.82    9  
                  26.75       57.27 (30.52)     1:28.97 (31.70)     2:00.82 (31.85)
  2 Jacob Haw                 FR Coast Guard          2:06.12    2:08.00    4  
                  29.17     1:01.27 (32.10)     1:33.87 (32.60)     2:08.00 (34.13)
  3 Alex Simpson              SR Coast Guard               NT    2:09.96    3  
                  27.91     1:00.71 (32.80)     1:34.57 (33.86)     2:09.96 (35.39)
 
Event 15  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackie Kokomoor           JR Coast Guard            25.04      25.68    9  
  2 Amelia Muratori           SO Clark                  25.65      26.03    4  
  3 Rachel Seaman             SR Coast Guard            25.99      26.46    3  
  4 Julianne Rogers           JR Coast Guard            26.41      26.56    2  
  5 Charlotte Gray            SO Clark                  28.37      27.27    1  
 
Event 16  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joseph Rodriguez          FR Coast Guard            21.66      21.69    9  
  2 Brandon Ledford           JR Coast Guard            22.00      22.08    4  
  3 Isaiah Green              SO Coast Guard            22.43      22.46    3  
  4 Eddie McCluskey           SR Clark                  23.61      23.10    2  
  5 Johan Nel                 SO Clark                  24.53      24.45    1  
  6 Brandon Shafer            FR Clark                  26.66      25.89  
 -- Ross Garrett              JR Coast Guard               NT     X22.28  
 -- Dan Moreno                SO Coast Guard               NT     X22.45  
 
Event 17  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Clark              FR Clark                 177.80     188.40    9  
  2 Angela Ruth Johnson       SR Coast Guard           170.40     179.20    4  
  3 Elena Calese                 Coast Guard               NP     112.35    3  
 
Event 18  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steven Castiglione        JR Clark                 227.50     164.55    9  
  2 Marco Moneti              SO Clark                 172.50     164.50    4  
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kristen Young             SO Coast Guard               NT      54.85    9  
                  26.59       54.85 (28.26)                                        
  2 Jackie Kokomoor           JR Coast Guard            55.71      56.25    4  
                  26.98       56.25 (29.27)                                        
  3 Amelia Muratori           SO Clark                  56.55      56.97    3  
                  27.65       56.97 (29.32)                                        
  4 Rachel Seaman             SR Coast Guard            57.56      59.10    2  
                  28.14       59.10 (30.96)                                        
  5 Charlotte Gray            SO Clark                     NT    1:01.19    1  
                  29.17     1:01.19 (32.02)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maximilian McCall         FR Coast Guard            49.07      50.99    9  
                  24.16       50.99 (26.83)                                        
  2 Robert Jackson            SO Coast Guard            22.88      51.10    4  
                  24.66       51.10 (26.44)                                        
  3 Josh Turner               SO Coast Guard            23.49      51.57    3  
                  24.67       51.57 (26.90)                                        
  4 Eddie McCluskey           SR Clark                  51.34      51.90    2  
                  25.18       51.90 (26.72)                                        
  5 Julian Ortega             SO Clark                  50.22      51.95    1  
                  24.45       51.95 (27.50)                                        
  6 Marco Moneti              SO Clark                     NT    1:02.70  
                  27.60     1:02.70 (35.10)                                        
 -- Adam Peterson             JR Coast Guard            48.17     X49.13  
                  23.62       49.13 (25.51)                                        
 -- Patrick Jackson           SO Coast Guard            49.88     X49.60  
                  23.78       49.60 (25.82)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tricia Talens             JR Coast Guard               NT    2:20.89    9  
                  32.18     1:06.86 (34.68)     1:44.07 (37.21)     2:20.89 (36.82)
  2 Sasha Kumar               FR Clark                2:22.67    2:25.32    4  
                  33.54     1:09.78 (36.24)     1:47.54 (37.76)     2:25.32 (37.78)
  3 Lexi Laboy                JR Coast Guard          2:24.65    2:28.81    3  
                  34.43     1:11.66 (37.23)     1:50.45 (38.79)     2:28.81 (38.36)
  4 Sarah Ritchie             SR Coast Guard          2:27.38    2:30.57    2  
                  34.91     1:13.18 (38.27)     1:51.72 (38.54)     2:30.57 (38.85)
 -- Jacie Carson              SO Clark                2:48.75   X2:54.75  
                  42.04     1:26.40 (44.36)     2:10.83 (44.43)     2:54.75 (43.92)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zachary Baker             SO Coast Guard          1:59.61    2:03.77    9  
                  29.84     1:02.09 (32.25)     1:33.34 (31.25)     2:03.77 (30.43)
  2 Colin Fenster             SO Coast Guard          2:00.64    2:04.34    4  
                  29.83     1:01.49 (31.66)     1:33.47 (31.98)     2:04.34 (30.87)
  3 Noah Vetrovec             FR Coast Guard          2:05.08    2:05.84    3  
                  28.88       59.86 (30.98)     1:32.58 (32.72)     2:05.84 (33.26)
  4 Dylan Schrama             SO Clark                2:17.93    2:21.03    2  
                  32.88     1:08.44 (35.56)     1:44.75 (36.31)     2:21.03 (36.28)
 -- Andrew Campbell           JR Coast Guard               NT   X2:07.55  
                  29.30     1:01.18 (31.88)     1:34.01 (32.83)     2:07.55 (33.54)
 -- Jordan Keller             SO Coast Guard          2:05.34   X2:09.86  
                  29.85     1:01.72 (31.87)     1:35.46 (33.74)     2:09.86 (34.40)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Addy Rutkoske             SO Coast Guard          2:33.80    2:35.55    9  
                  35.57     1:15.84 (40.27)     1:56.01 (40.17)     2:35.55 (39.54)
  2 Karina Urquhart           SR Clark                2:41.30    2:37.40    4  
                  35.95     1:16.37 (40.42)     1:56.68 (40.31)     2:37.40 (40.72)
  3 Rachel Morello            FR Coast Guard          2:37.64    2:43.43    3  
                  36.93     1:18.36 (41.43)     2:00.65 (42.29)     2:43.43 (42.78)
  4 Kayla Apostolico          FR Coast Guard          2:39.58    2:46.17    2  
                  38.03     1:19.09 (41.06)     2:02.07 (42.98)     2:46.17 (44.10)
  5 Niki Lew                  SR Clark                2:45.95    2:49.57    1  
                  38.47     1:22.29 (43.82)     2:05.63 (43.34)     2:49.57 (43.94)
  6 Lara Prosterman           SR Clark                2:49.88    2:53.85  
                  40.12     1:23.82 (43.70)     2:09.26 (45.44)     2:53.85 (44.59)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Justin Kang               SO Coast Guard          2:14.48    2:17.02    9  
                  31.62     1:05.57 (33.95)     1:40.86 (35.29)     2:17.02 (36.16)
  2 Carl Fuhs                 SR Coast Guard          2:20.80    2:20.64    4  
                  32.50     1:08.61 (36.11)     1:44.46 (35.85)     2:20.64 (36.18)
  3 Tae Hyun Jung             SO Coast Guard          2:15.55    2:22.41    3  
                  32.67     1:08.66 (35.99)     1:45.54 (36.88)     2:22.41 (36.87)
  4 Bill Holloman             SO Clark                2:22.09    2:26.87    2  
                  32.48     1:09.27 (36.79)     1:47.55 (38.28)     2:26.87 (39.32)
  5 Johan Nel                 SO Clark                2:24.19    2:30.28    1  
                  32.94     1:11.20 (38.26)     1:51.09 (39.89)     2:30.28 (39.19)
  6 Brandon Shafer            FR Clark                2:38.04    2:37.66  
                  35.18     1:14.85 (39.67)     1:56.24 (41.39)     2:37.66 (41.42)
 -- John Pompay               FR Coast Guard               NT   X2:13.33  
                  29.48     1:03.59 (34.11)     1:37.75 (34.16)     2:13.33 (35.58)
 -- Evan Boisse               FR Coast Guard          2:25.76   X2:25.72  
                  33.80     1:09.98 (36.18)     1:48.35 (38.37)     2:25.72 (37.37)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melissa Orzechowski       SR Clark                5:21.31    5:25.64    9  
                  29.57     1:02.30 (32.73)     1:35.66 (33.36)     2:09.13 (33.47)
        2:42.38 (33.25)     3:15.56 (33.18)     3:48.45 (32.89)     4:21.36 (32.91)
        4:54.07 (32.71)     5:25.64 (31.57)                                        
  2 Brooke Harkrader          SO Coast Guard               NT    5:29.90    4  
                  30.31     1:03.25 (32.94)     1:36.77 (33.52)     2:10.29 (33.52)
        2:43.78 (33.49)     3:17.25 (33.47)     3:50.57 (33.32)     4:24.17 (33.60)
        4:57.51 (33.34)     5:29.90 (32.39)                                        
  3 Christine McCulla         SO Coast Guard          5:19.85    5:30.97    3  
                  29.82     1:03.14 (33.32)     1:36.50 (33.36)     2:10.48 (33.98)
        2:44.13 (33.65)     3:17.68 (33.55)     3:51.44 (33.76)     4:24.89 (33.45)
        4:58.38 (33.49)     5:30.97 (32.59)                                        
  4 Marina Martinelli         FR Coast Guard               NT    6:04.30    2  
                  32.31     1:08.58 (36.27)     1:46.08 (37.50)     2:23.24 (37.16)
        3:00.19 (36.95)     3:37.13 (36.94)     4:14.32 (37.19)     4:51.08 (36.76)
        5:27.92 (36.84)     6:04.30 (36.38)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vlad Kiveliyk             SR Clark                5:23.12    5:32.87    9  
                  29.77     1:02.45 (32.68)     1:36.85 (34.40)     2:10.73 (33.88)
        2:44.90 (34.17)     3:18.96 (34.06)     3:53.26 (34.30)     4:27.02 (33.76)
        5:00.32 (33.30)     5:32.87 (32.55)                                        
  2 Donovan Smith             SR Clark                5:43.46    5:53.01    4  
                  30.31     1:04.67 (34.36)     1:40.44 (35.77)     2:16.51 (36.07)
        2:52.37 (35.86)     3:28.07 (35.70)     4:04.73 (36.66)     4:40.58 (35.85)
        5:16.19 (35.61)     5:53.01 (36.82)                                        
 -- Mike Franco               SR Coast Guard          4:48.93   X4:53.60  
                  26.16       55.18 (29.02)     1:25.81 (30.63)     1:56.78 (30.97)
        2:27.05 (30.27)     2:57.33 (30.28)     3:27.11 (29.78)     3:56.62 (29.51)
        4:25.49 (28.87)     4:53.60 (28.11)                                        
 -- Ross Garrett              JR Coast Guard               NT   X5:00.71  
                  25.96       55.36 (29.40)     1:25.95 (30.59)     1:56.63 (30.68)
        2:26.78 (30.15)     2:57.58 (30.80)     3:28.03 (30.45)     3:59.40 (31.37)
        4:31.27 (31.87)     5:00.71 (29.44)                                        
 -- Maximilian McCall         FR Coast Guard          4:51.18   X5:01.00  
                  26.54       55.75 (29.21)     1:25.58 (29.83)     1:55.78 (30.20)
        2:26.56 (30.78)     2:57.50 (30.94)     3:28.64 (31.14)     4:00.67 (32.03)
        4:31.87 (31.20)     5:01.00 (29.13)                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kristen Young             SO Coast Guard               NT    1:00.07    9  
                  28.65     1:00.07 (31.42)                                        
  2 Quinn Mitchell            SO Clark                1:00.97    1:00.95    4  
                  28.02     1:00.95 (32.93)                                        
  3 Catherine Burns           FR Coast Guard          1:02.74    1:05.03    3  
                  29.97     1:05.03 (35.06)                                        
  4 Brigit Jogan              FR Coast Guard          1:02.50    1:08.16    2  
                  30.80     1:08.16 (37.36)                                        
  5 Ariel Vaughan             SR Clark                1:10.05    1:10.36    1  
                  33.70     1:10.36 (36.66)                                        
  6 Emma Bulman               FR Clark                1:10.25    1:11.06  
                  33.93     1:11.06 (37.13)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julian Ortega             SO Clark                  56.86      56.74    9  
                  26.15       56.74 (30.59)                                        
  2 Eddie McCluskey           SR Clark                  59.73      59.34    4  
                  27.23       59.34 (32.11)                                        
  3 Sebastian Ortega          SO Clark                  59.46    1:00.51    3  
                  26.87     1:00.51 (33.64)                                        
 -- Dan Moreno                SO Coast Guard            52.87     X53.46  
                  25.00       53.46 (28.46)                                        
 -- Chasse Sodemann           SO Coast Guard               NT     X54.34  
                  25.07       54.34 (29.27)                                        
 -- Joseph Rodriguez          FR Coast Guard            56.62     X55.47  
                  25.62       55.47 (29.85)                                        
 -- Alex Simpson              SR Coast Guard            55.60     X56.08  
                  26.39       56.08 (29.69)                                        
 -- Jacob Haw                 FR Coast Guard            56.34     X56.79  
                  26.95       56.79 (29.84)                                        
 -- Michael Leslie Johnson    FR Coast Guard            56.32     X57.01  
                  26.35       57.01 (30.66)                                        
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cece Marzinsky            SO Coast Guard          4:50.14    4:55.43    9  
                  30.79     1:05.34 (34.55)     1:44.21 (38.87)     2:22.18 (37.97)
        3:04.67 (42.49)     3:47.88 (43.21)     4:21.72 (33.84)     4:55.43 (33.71)
  2 Karina Urquhart           SR Clark                4:55.71    5:00.61    4  
                  32.50     1:10.53 (38.03)     1:49.37 (38.84)     2:27.70 (38.33)
        3:10.10 (42.40)     3:52.94 (42.84)     4:27.24 (34.30)     5:00.61 (33.37)
  3 Maddie Heist              JR Coast Guard          4:56.76    5:05.74    3  
                  32.51     1:10.28 (37.77)     1:49.20 (38.92)     2:27.84 (38.64)
        3:10.17 (42.33)     3:54.10 (43.93)     4:30.27 (36.17)     5:05.74 (35.47)
  4 Kathleen Neubig           SR Coast Guard               NT    5:25.17    2  
                  35.77     1:18.75 (42.98)     2:00.90 (42.15)     2:43.68 (42.78)
        3:27.26 (43.58)     4:11.41 (44.15)     4:48.80 (37.39)     5:25.17 (36.37)
  5 Jacie Carson              SO Clark                5:46.59    5:55.81    1  
                  37.91     1:22.65 (44.74)     2:10.76 (48.11)     2:57.42 (46.66)
        3:46.60 (49.18)     4:36.03 (49.43)     5:16.48 (40.45)     5:55.81 (39.33)
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Schrama             SO Clark                     NT    4:48.71    9  
                  29.76     1:05.92 (36.16)     1:44.86 (38.94)     2:23.63 (38.77)
        3:03.94 (40.31)     3:44.39 (40.45)     4:17.40 (33.01)     4:48.71 (31.31)
 -- Owen Gibson               FR Coast Guard               NT   X4:21.94  
                  27.25       58.29 (31.04)     1:32.39 (34.10)     2:05.20 (32.81)
        2:43.00 (37.80)     3:21.01 (38.01)     3:51.91 (30.90)     4:21.94 (30.03)
 -- Zach Weeks                SR Coast Guard               NT   X4:22.37  
                  28.19     1:00.42 (32.23)     1:34.86 (34.44)     2:09.13 (34.27)
        2:46.74 (37.61)     3:24.68 (37.94)     3:54.58 (29.90)     4:22.37 (27.79)
 -- Elliot VanDeren           SR Coast Guard          4:17.32   X4:23.96  
                  27.52       58.78 (31.26)     1:33.86 (35.08)     2:08.49 (34.63)
        2:45.89 (37.40)     3:23.13 (37.24)     3:54.55 (31.42)     4:23.96 (29.41)
 -- Colin Fenster             SO Coast Guard          4:15.62   X4:28.22  
                  28.75     1:01.45 (32.70)     1:35.71 (34.26)     2:10.09 (34.38)
        2:48.51 (38.42)     3:27.52 (39.01)     3:58.76 (31.24)     4:28.22 (29.46)
 -- Taylor Rowe               SO Coast Guard               NT   X4:28.73  
                  28.73     1:00.68 (31.95)     1:35.74 (35.06)     2:10.25 (34.51)
        2:49.51 (39.26)     3:29.23 (39.72)     3:59.44 (30.21)     4:28.73 (29.29)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Coast Guard Academy  'A'                     1:39.69    1:42.99   11  
     1) Jackie Kokomoor JR              2) Brooke Harkrader SO            
     3) Kristen Young SO                4) Tricia Talens JR               
                  25.77       52.36 (26.59)     1:17.32 (24.96)     1:42.99 (25.67)
  2 Clark University  'A'                             1:46.88    1:44.80    4  
     1) Amelia Muratori SO              2) Sasha Kumar FR                 
     3) Quinn Mitchell SO               4) Melissa Orzechowski SR         
                  26.00       53.03 (27.03)     1:19.54 (26.51)     1:44.80 (25.26)
  3 U.S. Coast Guard Academy  'B'                          NT    1:46.15    2  
     1) Rachel Seaman SR                2) Catherine Burns FR             
     3) Rachel Morello FR               4) Julianne Rogers JR             
                  26.58       52.55 (25.97)     1:19.93 (27.38)     1:46.15 (26.22)
  4 U.S. Coast Guard Academy  'C'                          NT    1:49.97  
     1) Julia Gavin FR                  2) Marina Martinelli FR           
     3) Kayla Ishida SO                 4) Brigit Jogan FR                
                  27.04       56.54 (29.50)     1:23.17 (26.63)     1:49.97 (26.80)
  5 Clark University  'B'                             1:55.00    1:53.49  
     1) Niki Lew SR                     2) Charlotte Gray SO              
     3) Lara Prosterman SR              4) Ariel Vaughan SR               
                  28.89       55.64 (26.75)     1:24.47 (28.83)     1:53.49 (29.02)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Coast Guard Academy  'A'                     1:27.39    1:28.02   11  
     1) Chasse Sodemann SO              2) Joseph Rodriguez FR            
     3) Patrick Jackson SO              4) Brandon Ledford JR             
                  22.35       43.74 (21.39)     1:05.93 (22.19)     1:28.02 (22.09)
  2 U.S. Coast Guard Academy  'B'                          NT    1:31.72    4  
     1) Isaiah Green SO                 2) Robert Jackson SO              
     3) Josh Turner SO                  4) Maximilian McCall FR           
                  22.48       45.50 (23.02)     1:08.70 (23.20)     1:31.72 (23.02)
  3 U.S. Coast Guard Academy  'C'                          NT    1:36.01  
     1) Aaron Overheim SR               2) Adam Peterson JR               
     3) Evan Boisse FR                  4) Nicholas Buch JR               
                  23.90       46.49 (22.59)     1:12.05 (25.56)     1:36.01 (23.96)
  4 Clark University  'A'                             1:38.00    1:43.12    2  
     1) Bill Holloman SO                2) Vlad Kiveliyk SR               
     3) Sebastian Ortega SO             4) Donovan Smith SR               
                  25.43       50.60 (25.17)     1:15.63 (25.03)     1:43.12 (27.49)
 -- Clark University  'B'                             1:34.00   X1:34.60  
     1) Eddie McCluskey SR              2) Johan Nel SO                   
     3) Julian Ortega SO                4) Dylan Schrama SO               
                  23.52       47.69 (24.17)     1:11.14 (23.45)     1:34.60 (23.46)
 -- Clark University  'C'                             1:45.00   X1:50.17  
     1) Steven Castiglione JR           2) Marco Moneti SO                
     3) Sam Brody SO                    4) Brandon Shafer FR              
                  27.13       54.62 (27.49)     1:24.47 (29.85)     1:50.17 (25.70)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. U.S. Coast Guard Academy            190   2. Clark University                    102
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. U.S. Coast Guard Academy            172   2. Clark University                     90