Licensed to Clark University                          HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
               Clark University vs Trinity College - 12/10/2016                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Clark              FR Clark                 193.80     184.28    9  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steven Castiglione        JR Clark                 227.50     233.55    9  
  2 Marco Moneti              SO Clark                 138.90     165.60    4  
 
Event 3  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark University  'A'                             1:56.22    1:54.78   11  
     1) Sasha Kumar FR                  2) Karina Urquhart SR             
     3) Quinn Mitchell SO               4) Amelia Muratori SO             
                  28.98     1:02.41 (33.43)     1:29.20 (26.79)     1:54.78 (25.58)
  2 Trinity College  'A'                                   NT    1:54.97    4  
     1) Eliza Maciag SR                 2) Catherine Poirier SR           
     3) Julia Albino FR                 4) Nina Tzianabos FR              
                  28.99     1:02.28 (33.29)     1:29.62 (27.34)     1:54.97 (25.35)
  3 Trinity College  'B'                                   NT    2:05.48    2  
     1) Katrina Trentos FR              2) Madison Guay FR                
     3) Brooke Hendee FR                4) Nia Vogel JR                   
                  31.67     1:06.22 (34.55)     1:36.83 (30.61)     2:05.48 (28.65)
 
Event 4  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trinity College  'A'                                   NT    1:41.27   11  
     1) Doug Curtin SR                  2) Trip McConnell JR              
     3) Gordon Hyduke SO                4) Ethan Hunter SO                
                  26.22       53.75 (27.53)     1:17.97 (24.22)     1:41.27 (23.30)
  2 Clark University  'A'                             1:43.59    1:43.29    4  
     1) Dylan Schrama SO                2) Bill Holloman SO               
     3) Julian Ortega SO                4) Eddie McCluskey SR             
                  26.43       55.14 (28.71)     1:19.91 (24.77)     1:43.29 (23.38)
  3 Trinity College  'B'                                   NT    1:47.86    2  
     1) Chuck Sweeney FR                2) Charles Lazaroni FR            
     3) Nikola Kostic SO                4) John Dolan JR                  
                  28.61       59.65 (31.04)     1:24.39 (24.74)     1:47.86 (23.47)
 
Event 5  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melissa Orzechowski       SR Clark               11:05.67   11:03.84    9  
                  29.77     1:02.85 (33.08)     1:36.44 (33.59)     2:10.52 (34.08)
        2:44.82 (34.30)     3:19.04 (34.22)     3:52.69 (33.65)     4:26.15 (33.46)
        4:59.55 (33.40)     5:32.95 (33.40)     6:06.32 (33.37)     6:39.73 (33.41)
        7:13.02 (33.29)     7:46.26 (33.24)     8:19.52 (33.26)     8:52.76 (33.24)
        9:25.90 (33.14)     9:58.92 (33.02)    10:31.99 (33.07)    11:03.84 (31.85)
  2 Katrina Trentos           FR Trinity C.                NT   11:42.30    4  
                  30.60     1:04.03 (33.43)     1:38.40 (34.37)     2:13.00 (34.60)
        2:47.99 (34.99)     3:23.14 (35.15)     3:58.49 (35.35)     4:33.79 (35.30)
        5:09.50 (35.71)     5:45.16 (35.66)     6:20.93 (35.77)     6:56.72 (35.79)
        7:32.37 (35.65)     8:08.12 (35.75)     8:44.01 (35.89)     9:19.80 (35.79)
        9:55.71 (35.91)    10:31.38 (35.67)    11:07.51 (36.13)    11:42.30 (34.79)
  3 Hadley Merrill            SR Trinity C.                NT   12:01.94    3  
                  31.18     1:06.38 (35.20)     1:42.71 (36.33)     2:19.18 (36.47)
        2:55.64 (36.46)     3:32.20 (36.56)     4:09.08 (36.88)     4:45.89 (36.81)
        5:22.33 (36.44)     5:59.12 (36.79)     6:35.81 (36.69)     7:12.69 (36.88)
        7:49.54 (36.85)     8:25.98 (36.44)     9:02.55 (36.57)     9:39.04 (36.49)
       10:15.68 (36.64)    10:51.76 (36.08)    11:27.48 (35.72)    12:01.94 (34.46)
  4 Meghan Barry              SO Trinity C.                NT   12:02.81    2  
                  32.15     1:07.48 (35.33)     1:43.35 (35.87)     2:19.36 (36.01)
        2:55.98 (36.62)     3:32.95 (36.97)     4:09.80 (36.85)     4:46.96 (37.16)
        5:23.94 (36.98)     6:00.89 (36.95)     6:37.90 (37.01)     7:14.88 (36.98)
        7:51.57 (36.69)     8:28.10 (36.53)     9:04.72 (36.62)     9:41.11 (36.39)
       10:17.36 (36.25)    10:53.53 (36.17)    11:29.01 (35.48)    12:02.81 (33.80)
  5 Ariel Vaughan             SR Clark                     NT   12:40.10    1  
                  33.81     1:11.81 (38.00)     1:49.37 (37.56)     2:27.02 (37.65)
        3:04.43 (37.41)     3:42.09 (37.66)     4:20.77 (38.68)     4:59.12 (38.35)
        5:38.09 (38.97)     6:16.05 (37.96)     6:54.51 (38.46)     7:33.13 (38.62)
        8:11.86 (38.73)     8:50.63 (38.77)     9:29.31 (38.68)    10:07.88 (38.57)
       10:46.77 (38.89)    11:25.09 (38.32)    12:03.28 (38.19)    12:40.10 (36.82)
 
Event 6  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greg Kalmiskii            FR Trinity C.                NT    9:58.05    9  
                  26.88       56.74 (29.86)     1:26.15 (29.41)     1:55.37 (29.22)
        2:25.11 (29.74)     2:55.11 (30.00)     3:25.04 (29.93)     3:55.24 (30.20)
        4:25.69 (30.45)     4:55.42 (29.73)     5:25.82 (30.40)     5:56.08 (30.26)
        6:25.98 (29.90)     6:56.88 (30.90)     7:27.26 (30.38)     7:57.94 (30.68)
        8:28.24 (30.30)     8:58.71 (30.47)     9:29.62 (30.91)     9:58.05 (28.43)
  2 George Kapanadze          FR Trinity C.                NT   10:06.24    4  
                  27.68       57.94 (30.26)     1:28.29 (30.35)     1:58.32 (30.03)
        2:28.84 (30.52)     2:59.43 (30.59)     3:29.74 (30.31)     4:00.42 (30.68)
        4:31.02 (30.60)     5:01.75 (30.73)     5:32.23 (30.48)     6:02.87 (30.64)
        6:33.53 (30.66)     7:04.27 (30.74)     7:35.04 (30.77)     8:05.49 (30.45)
        8:35.90 (30.41)     9:06.63 (30.73)     9:37.12 (30.49)    10:06.24 (29.12)
  3 Paul Williams             SO Trinity C.                NT   10:47.41    3  
                  29.57     1:02.06 (32.49)     1:34.30 (32.24)     2:07.40 (33.10)
        2:40.60 (33.20)     3:13.68 (33.08)     3:46.83 (33.15)     4:19.08 (32.25)
        4:51.31 (32.23)     5:23.93 (32.62)     5:56.93 (33.00)     6:29.21 (32.28)
        7:01.18 (31.97)     7:33.81 (32.63)     8:06.80 (32.99)     8:38.95 (32.15)
        9:11.91 (32.96)     9:44.25 (32.34)    10:16.66 (32.41)    10:47.41 (30.75)
  4 Vlad Kiveliyk             SR Clark                     NT   11:29.25    2  
                  29.13     1:01.78 (32.65)     1:35.23 (33.45)     2:08.14 (32.91)
        2:41.85 (33.71)     3:16.07 (34.22)     3:51.08 (35.01)     4:26.37 (35.29)
        5:01.61 (35.24)     5:37.09 (35.48)     6:12.77 (35.68)     6:48.36 (35.59)
        7:23.90 (35.54)     7:59.27 (35.37)     8:35.04 (35.77)     9:10.31 (35.27)
        9:45.97 (35.66)    10:21.14 (35.17)    10:55.42 (34.28)    11:29.25 (33.83)
  5 Donovan Smith             SR Clark                     NT   12:12.33    1  
                  29.66     1:03.12 (33.46)     1:38.19 (35.07)     2:14.31 (36.12)
        2:51.13 (36.82)     3:28.37 (37.24)     4:05.44 (37.07)     4:42.72 (37.28)
        5:20.74 (38.02)     5:58.72 (37.98)     6:36.65 (37.93)     7:14.99 (38.34)
        7:52.93 (37.94)     8:30.88 (37.95)     9:08.41 (37.53)     9:45.93 (37.52)
       10:21.69 (35.76)    11:00.31 (38.62)    11:37.72 (37.41)    12:12.33 (34.61)
 
Event 7  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melissa Orzechowski       SR Clark                2:00.36    2:03.34    9  
                  27.99       59.42 (31.43)     1:31.60 (32.18)     2:03.34 (31.74)
  2 Brenna Weber              SR Trinity C.                NT    2:06.26    4  
                  29.55     1:01.63 (32.08)     1:33.67 (32.04)     2:06.26 (32.59)
  3 Niki Lew                  SR Clark                2:13.63    2:09.78    3  
                  29.81     1:02.94 (33.13)     1:36.14 (33.20)     2:09.78 (33.64)
  4 Chelsey Crabbe            SR Trinity C.                NT    2:16.42    2  
                  31.46     1:06.38 (34.92)     1:41.73 (35.35)     2:16.42 (34.69)
  5 Emma Bulman               FR Clark                2:16.59    2:17.98    1  
                  31.55     1:06.91 (35.36)     1:42.78 (35.87)     2:17.98 (35.20)
  6 Catherine Poirier         SR Trinity C.                NT    2:20.17  
                  31.66     1:07.30 (35.64)     1:43.96 (36.66)     2:20.17 (36.21)
 
Event 8  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nikola Kostic             SO Trinity C.                NT    1:50.85    9  
                  26.34       54.18 (27.84)     1:21.88 (27.70)     1:50.85 (28.97)
  2 Gordon Hyduke             SO Trinity C.                NT    1:52.05    4  
                  25.02       52.64 (27.62)     1:21.97 (29.33)     1:52.05 (30.08)
  3 Julian Ortega             SO Clark                1:51.75    1:55.04    3  
                  25.94       54.54 (28.60)     1:24.63 (30.09)     1:55.04 (30.41)
  4 Chuck Sweeney             FR Trinity C.                NT    1:59.64    2  
                  26.37       56.03 (29.66)     1:27.49 (31.46)     1:59.64 (32.15)
 
Event 9  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Muratori           SO Clark                  26.59      25.65    9  
  2 Nina Tzianabos            FR Trinity C.                NT      25.89    4  
  3 Julia Albino              FR Trinity C.                NT      26.81    3  
  4 Lara Prosterman           SR Clark                  30.02      28.32    2  
  5 Kristen Morissette        FR Trinity C.                NT      28.78    1  
 
Event 10  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evan Long                 SR Trinity C.                NT      22.42    9  
  2 Eddie McCluskey           SR Clark                  23.67      23.61    4  
  3 Tom McNamara              SR Trinity C.                NT      23.64    3  
  4 Joe Paine                 SR Trinity C.                NT      24.82    2  
  5 Bill Holloman             SO Clark                  24.93      24.83    1  
 
Event 11  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karina Urquhart           SR Clark                2:21.30    2:17.75    9  
                  29.73     1:05.28 (35.55)     1:45.56 (40.28)     2:17.75 (32.19)
  2 Audrey Ettinger           FR Trinity C.                NT    2:18.38    4  
                  30.85     1:06.08 (35.23)     1:46.92 (40.84)     2:18.38 (31.46)
  3 Brooke Hendee             FR Trinity C.                NT    2:26.70    3  
                  32.23     1:12.42 (40.19)     1:52.53 (40.11)     2:26.70 (34.17)
  4 Jenna Harrison-Peters     JR Clark                2:30.79    2:28.52    2  
                  31.55     1:09.70 (38.15)     1:53.46 (43.76)     2:28.52 (35.06)
  5 Lauren D'Angelo           SO Trinity C.                NT    2:28.93    1  
                  31.08     1:09.08 (38.00)     1:55.60 (46.52)     2:28.93 (33.33)
  6 Jacie Carson              SO Clark                2:42.84    2:41.48  
                  34.30     1:16.29 (41.99)     2:03.25 (46.96)     2:41.48 (38.23)
 
Event 12  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doug Curtin               SR Trinity C.                NT    2:05.21    9  
                  27.11       57.73 (30.62)     1:35.83 (38.10)     2:05.21 (29.38)
  2 Dylan Schrama             SO Clark                2:07.41    2:11.43    4  
                  27.83     1:01.95 (34.12)     1:40.86 (38.91)     2:11.43 (30.57)
  3 Charles Lazaroni          FR Trinity C.                NT    2:14.06    3  
                  30.83     1:06.31 (35.48)     1:42.83 (36.52)     2:14.06 (31.23)
  4 Ethan Hunter              SO Trinity C.                NT    2:14.42    2  
                  28.80     1:05.32 (36.52)     1:42.38 (37.06)     2:14.42 (32.04)
  5 Brandon Shafer            FR Clark                2:22.82    2:21.36    1  
                  30.17     1:07.87 (37.70)     1:47.91 (40.04)     2:21.36 (33.45)
 
Event 13  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Clark              FR Clark                 157.40     177.80    9  
 
Event 14  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steven Castiglione        JR Clark                 227.50     224.33    9  
  2 Marco Moneti              SO Clark                 137.25     172.50    4  
 
Event 15  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn Mitchell            SO Clark                1:03.05    1:00.97    9  
                  29.03     1:00.97 (31.94)                                        
  2 Brenna Weber              SR Trinity C.                NT    1:01.32    4  
                  28.85     1:01.32 (32.47)                                        
  3 Audrey Ettinger           FR Trinity C.                NT    1:05.26    3  
                  30.50     1:05.26 (34.76)                                        
  4 Madison Guay              FR Trinity C.                NT    1:07.73    2  
                  31.36     1:07.73 (36.37)                                        
  5 Ariel Vaughan             SR Clark                1:10.05    1:12.67    1  
                  34.00     1:12.67 (38.67)                                        
  6 Jacie Carson              SO Clark                1:14.47    1:15.47  
                  34.48     1:15.47 (40.99)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greg Kalmiskii            FR Trinity C.                NT      52.93    9  
                  24.76       52.93 (28.17)                                        
  2 Evan Long                 SR Trinity C.                NT      55.21    4  
                  25.96       55.21 (29.25)                                        
  3 George Kapanadze          FR Trinity C.                NT      55.98    3  
                  26.29       55.98 (29.69)                                        
  4 Eddie McCluskey           SR Clark                     NT      59.73    2  
                  27.51       59.73 (32.22)                                        
  5 Vlad Kiveliyk             SR Clark                  59.69    1:02.46    1  
                  28.27     1:02.46 (34.19)                                        
  6 Sam Brody                 SO Clark                1:02.90    1:06.41  
                  30.72     1:06.41 (35.69)                                        
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Muratori           SO Clark                  57.66      56.55    9  
                  27.09       56.55 (29.46)                                        
  2 Nina Tzianabos            FR Trinity C.                NT      56.59    4  
                  27.39       56.59 (29.20)                                        
  3 Niki Lew                  SR Clark                1:00.34    1:00.54    3  
                  28.94     1:00.54 (31.60)                                        
  4 Chelsey Crabbe            SR Trinity C.                NT    1:01.97    2  
                  29.99     1:01.97 (31.98)                                        
  5 Lara Prosterman           SR Clark                1:06.64    1:02.30    1  
                  29.85     1:02.30 (32.45)                                        
  6 Nia Vogel                 JR Trinity C.                NT    1:03.46  
                  29.70     1:03.46 (33.76)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon Hyduke             SO Trinity C.                NT      50.47    9  
                  24.21       50.47 (26.26)                                        
  2 Dylan Schrama             SO Clark                  50.81      51.22    4  
                  24.88       51.22 (26.34)                                        
  3 Julian Ortega             SO Clark                  50.22      51.75    3  
                  24.39       51.75 (27.36)                                        
  4 Paul Williams             SO Trinity C.                NT      54.13    2  
                  25.85       54.13 (28.28)                                        
  5 Trip McConnell            JR Trinity C.                NT      54.68    1  
                  26.04       54.68 (28.64)                                        
 -- Joe Paine                 SR Trinity C.                NT     X57.43  
                  27.00       57.43 (30.43)                                        
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eliza Maciag              SR Trinity C.                NT    1:01.15    9  
                  29.44     1:01.15 (31.71)                                        
  2 Sasha Kumar               FR Clark                1:06.00    1:04.85    4  
                  30.76     1:04.85 (34.09)                                        
  3 Katrina Trentos           FR Trinity C.                NT    1:07.14    3  
                  32.65     1:07.14 (34.49)                                        
  4 Emma Bulman               FR Clark                1:10.47    1:12.08    2  
                  35.14     1:12.08 (36.94)                                        
  5 Kristen Morissette        FR Trinity C.                NT    1:13.62    1  
                  35.42     1:13.62 (38.20)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doug Curtin               SR Trinity C.                NT      55.83    9  
                  26.64       55.83 (29.19)                                        
  2 Chuck Sweeney             FR Trinity C.                NT    1:01.49    4  
                  29.75     1:01.49 (31.74)                                        
  3 Brandon Shafer            FR Clark                     NT    1:08.59    3  
                  33.56     1:08.59 (35.03)                                        
  4 Jack Cuddihy              FR Trinity C.                NT    1:08.92    2  
                  32.58     1:08.92 (36.34)                                        
  5 Sam Brody                 SO Clark                     NT    1:14.02    1  
                  35.40     1:14.02 (38.62)                                        
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melissa Orzechowski       SR Clark                5:21.31    5:26.13    9  
                  29.12     1:02.16 (33.04)     1:35.64 (33.48)     2:09.04 (33.40)
        2:42.37 (33.33)     3:15.83 (33.46)     3:48.68 (32.85)     4:21.55 (32.87)
        4:54.36 (32.81)     5:26.13 (31.77)                                        
  2 Lauren D'Angelo           SO Trinity C.                NT    5:48.84    4  
                  31.40     1:05.83 (34.43)     1:41.33 (35.50)     2:16.78 (35.45)
        2:52.29 (35.51)     3:27.57 (35.28)     4:03.12 (35.55)     4:38.91 (35.79)
        5:14.19 (35.28)     5:48.84 (34.65)                                        
  3 Hadley Merrill            SR Trinity C.                NT    5:53.81    3  
                  31.27     1:06.66 (35.39)     1:42.67 (36.01)     2:18.99 (36.32)
        2:55.03 (36.04)     3:30.99 (35.96)     4:06.87 (35.88)     4:42.65 (35.78)
        5:18.38 (35.73)     5:53.81 (35.43)                                        
  4 Jenna Harrison-Peters     JR Clark                6:06.88    5:56.06    2  
                  31.75     1:06.40 (34.65)     1:42.07 (35.67)     2:18.17 (36.10)
        2:54.14 (35.97)     3:30.75 (36.61)     4:07.61 (36.86)     4:45.49 (37.88)
        5:23.27 (37.78)     5:56.06 (32.79)                                        
  5 Meghan Barry              SO Trinity C.                NT    5:59.43    1  
                  32.61     1:08.50 (35.89)     1:44.99 (36.49)     2:21.86 (36.87)
        2:58.56 (36.70)     3:35.15 (36.59)     4:11.55 (36.40)     4:47.58 (36.03)
        5:23.83 (36.25)     5:59.43 (35.60)                                        
  6 Ariel Vaughan             SR Clark                6:21.87    6:15.50  
                  33.64     1:11.24 (37.60)     1:49.23 (37.99)     2:27.55 (38.32)
        3:05.49 (37.94)     3:43.70 (38.21)     4:21.99 (38.29)     4:59.88 (37.89)
        5:38.25 (38.37)     6:15.50 (37.25)                                        
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nikola Kostic             SO Trinity C.                NT    4:58.05    9  
                  27.14       56.82 (29.68)     1:26.25 (29.43)     1:56.21 (29.96)
        2:26.67 (30.46)     2:56.78 (30.11)     3:26.94 (30.16)     3:57.05 (30.11)
        4:27.89 (30.84)     4:58.05 (30.16)                                        
  2 Tom McNamara              SR Trinity C.                NT    5:18.98    4  
                  28.21       59.85 (31.64)     1:32.28 (32.43)     2:04.99 (32.71)
        2:37.76 (32.77)     3:10.68 (32.92)     3:43.64 (32.96)     4:16.26 (32.62)
        4:48.33 (32.07)     5:18.98 (30.65)                                        
  3 John Dolan                JR Trinity C.                NT    5:20.28    3  
                  27.51       59.39 (31.88)     1:32.83 (33.44)     2:06.12 (33.29)
        2:39.50 (33.38)     3:12.45 (32.95)     3:44.90 (32.45)     4:17.37 (32.47)
        4:49.17 (31.80)     5:20.28 (31.11)                                        
  4 Vlad Kiveliyk             SR Clark                5:34.65    5:36.18    2  
                  28.31       59.95 (31.64)     1:33.08 (33.13)     2:06.62 (33.54)
        2:41.14 (34.52)     3:16.00 (34.86)     3:51.05 (35.05)     4:26.20 (35.15)
        5:01.57 (35.37)     5:36.18 (34.61)                                        
  5 Donovan Smith             SR Clark                5:43.46    5:54.86    1  
                  30.57     1:04.69 (34.12)     1:39.60 (34.91)     2:15.45 (35.85)
        2:52.27 (36.82)     3:29.19 (36.92)     4:05.69 (36.50)     4:42.95 (37.26)
        5:19.71 (36.76)     5:54.86 (35.15)                                        
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karina Urquhart           SR Clark                1:15.15    1:14.14    9  
                  35.39     1:14.14 (38.75)                                        
  2 Catherine Poirier         SR Trinity C.                NT    1:14.21    4  
                  35.75     1:14.21 (38.46)                                        
  3 Brooke Hendee             FR Trinity C.                NT    1:15.26    3  
                  35.92     1:15.26 (39.34)                                        
  4 Madison Guay              FR Trinity C.                NT    1:16.06    2  
                  36.10     1:16.06 (39.96)                                        
  5 Niki Lew                  SR Clark                1:16.45    1:17.79    1  
                  36.66     1:17.79 (41.13)                                        
  6 Lara Prosterman           SR Clark                1:19.06    1:19.40  
                  37.77     1:19.40 (41.63)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trip McConnell            JR Trinity C.                NT    1:00.96    9  
                  28.58     1:00.96 (32.38)                                        
  2 George Kapanadze          FR Trinity C.                NT    1:03.62    4  
                  30.37     1:03.62 (33.25)                                        
  3 Bill Holloman             SO Clark                1:01.81    1:03.84    3  
                  29.59     1:03.84 (34.25)                                        
  4 Joe Paine                 SR Trinity C.                NT    1:08.52    2  
                  32.38     1:08.52 (36.14)                                        
  5 Brandon Shafer            FR Clark                1:10.50    1:13.61    1  
                  35.52     1:13.61 (38.09)                                        
 -- Charles Lazaroni          FR Trinity C.                NT   X1:09.52  
                  33.41     1:09.52 (36.11)                                        
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trinity College  'A'                                   NT    1:44.75   11  
     1) Brenna Weber SR                 2) Julia Albino FR                
     3) Audrey Ettinger FR              4) Eliza Maciag SR                
                  27.23       53.45 (26.22)     1:19.42 (25.97)     1:44.75 (25.33)
  2 Clark University  'A'                             1:46.88    1:49.63    4  
     1) Quinn Mitchell SO               2) Emma Bulman FR                 
     3) Sasha Kumar FR                  4) Jenna Harrison-Peters JR       
                  26.49       55.44 (28.95)     1:22.32 (26.88)     1:49.63 (27.31)
  3 Trinity College  'B'                                   NT    1:53.60    2  
     1) Nia Vogel JR                    2) Lauren D'Angelo SO             
     3) Chelsey Crabbe SR               4) Meghan Barry SO                
                  29.09       56.62 (27.53)     1:24.73 (28.11)     1:53.60 (28.87)
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trinity College  'A'                                   NT    1:31.56   11  
     1) Greg Kalmiskii FR               2) Evan Long SR                   
     3) Ethan Hunter SO                 4) Tom McNamara SR                
                  22.40       45.16 (22.76)     1:08.58 (23.42)     1:31.56 (22.98)
  2 Trinity College  'B'                                   NT    1:38.41    4  
     1) John Dolan JR                   2) Paul Williams SO               
     3) Jack Cuddihy FR                 4) Charles Lazaroni FR            
                  23.83       48.87 (25.04)     1:13.37 (24.50)     1:38.41 (25.04)
  3 Clark University  'A'                             1:36.07    1:46.37    2  
     1) Steven Castiglione JR           2) Marco Moneti SO                
     3) Sam Brody SO                    4) Donovan Smith SR               
                  27.24       53.64 (26.40)     1:20.08 (26.44)     1:46.37 (26.29)
 -- Clark University  'B'                                  NT   X1:34.70  
     1) Dylan Schrama SO                2) Eddie McCluskey SR             
     3) Julian Ortega SO                4) Vlad Kiveliyk SR               
                  23.33       47.07 (23.74)     1:10.33 (23.26)     1:34.70 (24.37)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Clark University                    128   2. Trinity College                      95
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Trinity College                     161   2. Clark University                     69