2018 CLARK HIGH SCHOOL TOURNAMENT

HOSTED BY Clark University - Worcester, MASS.

KNELLER ATHLETIC CENTER

FEBRUARY 18-24, 2018

Tournament Central

Date Home Score Away Score Game Number Time Links
 
February
Sun. 19 #3 Nashoba 58 #6 Nipmuc 43 Large School Quarterfinal Final
  #2 Grafton 54 #7 Westboro 59 Large School Quarterfinal Final
  #4 Groton Dunstable 56 #5 Oakmont 36 Large School Quarterfinal Final
  #1 Bartlett 79 #8 Quabbin 44 Large School Quarterfinal Final
Mon. 20 #3 Maynard 60 #6 Leicester 33 Small School Quarterfinal Final
  #2 Sutton 63 #7 Uxbridge 51 Small School Quarterfinal Final
  #4 Clinton 52 #5 David Prouty 58 Small School Quarterfinal Final
  #1 Hopedale 68 #8 Narragansett 34 Small School Quarterfinal Final
Thu. 23 #7 Westboro 68 #3 Nashoba 41 Large School Semifinal Final
  #1 Bartlett 67 #4 Groton Dunstable 60 Large School Semifinal Final
Fri. 24 #2 Sutton 47 #3 Maynard 59 Small School Semifinal Final
  #1 Hopedale 56 #5 David Prouty 49 Small School Semifinal Final
Sat. 25 #1 Bartlett 72 #7 Westboro 61 Large School Final Final
  #1 Hopedale 49 #3 Maynard 58 Small School Final Final

Spectator Info

Tournament Info

Champions

Year

Large School 

Small School

2017 Bartlett Maynard
2016 Nashoba Sutton
2015 Shepherd Hill Sutton
2014 Clinton Sutton
2013 Auburn Littleton
2012 Quabbin Uxbridge
2011 Northbridge Uxbridge
2010 Groton Dunstable Maynard
2009 Groton Dunstable Sutton
2008 Oakmont West Boylston
2007 Westborough West Boylston
2006 Quabbin Bartlett
2005 Westborough Sutton
2004 Groton Dunstable Hopedale
2003 Groton Dunstable Bromfield
2002 Westborough Bromfield
2001 Auburn Sutton
2000 Oxford Hopedale
1999 Quabbin Sutton
1998 Blackston Millville Sutton
1997 Auburn Nipmuc
1996 Grafton Sutton
1995 Westborough Sutton
1994 Westborough Sutton
1993 Uxbridge Nipmuc
1992 Ayer Lunenburg
1991 North Middlesex Hopedale
1990 Ayer Groton-Dunstable
1989 Ayer Bromfield
1988 Milford Millbury
1987 Milford Narragansett
1986 Bartlett Millbury
1985 Westborough Hopedale
1984 Algonquin Millbury
1983 Auburn Millbury
1982 David Prouty Uxbridge
1981 David Prouty Bartlett
1980 Oxford Bartlett
1979 Algonquin Bartlett
1978 Algonquin Northbridge
1977 Nashoba Oakmont
1976 Algonquin Shepherd Hill
1975 Clinton Shepherd Hill
1974 Clinton Bartlett
1973 Bartlett Groton
1972 Shrewsbury West Boylston
1971 Wachusett Northbridge
1970 Wachusett West Boylston
1969 Leicester West Boylston
1968 Shrewsbury Leicester
1967 Westborough One Division Only
1966 Westborough West Boylston
1965 David Prouty West Boylston
1964 Millbury Nimpuc
1963 David Prouty Hopedale
1962 David Prouty Lunenburg
1961 Millbury Leicester
1960 Millbury Leicester
1959 David Prouty Leicester
1958 David Prouty Sutton
1957 David Prouty Hopedale
1956 David Prouty Northborough
1955 Auburn North Brookfield
1954 Shrewsbury Brookfield
1953 Auburn Townsend
1952 Auburn Northborough
1951 Spencer Northbrough
1950 Grafton Blackstone
1949 Spencer Oxford
1948 Spencer North Brookfield
1947 Spencer West Boylston
1946 Spencer Northborough
1945 Uxbridge Townsend
1944 Shrewsbury Brookfield
1943 No Games Played No Games Played
1942 Spencer Lunenburg
1941 Spencer Upton
1940 Northrbridge North Brookfield
1939 Northbridge Westborough